dłonie i paznokcieUroda

Stary lakier do paznokci – jak go odświeżyć?

 

 

Chcesz odświeżyć stary lakier do paznokci? Jeśli kolor lakieru wciąż ci się podoba, nie ma sensu go wyrzucać, wystarczą proste triki i kosmetyk będzie jak nowy!

 

lakier-do-paznokci-8-fm-group-polska-1_25547_4

 

Najprostszym i najtańszym sposobem jest kąpiel wodna. Jak ją zrobić? Do niewielkiego naczynia wlej gorącą wodę, o temperaturze około 70-80 stopni C. Zakręć mocno buteleczkę z lakierem i zanurz ją w wodzie na minutę lub dwie. Po takiej kąpieli lakier będzie miał lżejszą konsystencję. 

Choć dobrym sposobem na przedłużenie trwałości lakieru jest trzymanie go w lodówce, bezpośrednio przed użyciem lepiej go ogrzać, choćby wałkując buteleczkę w dłoniach – taki lakier dużo lepiej się rozprowadza.

Drugim sposobem jest użycie specjalnego rozcieńczalnika do lakierów do paznokci. Za buteleczkę zapłacisz 9-30 złotych, w zależności od marki. Jeśli często malujesz paznokcie i masz dużo lakierów, warto wydać te pieniądze, bo żeby odświeżyć stary lakier, wystarczą 2-3 krople preparatu, co oznacza, że wystarcza na długo i zakup z pewnością się zwróci. 

Znany jest także trick z dolaniem do lakieru zmywacza, który lekko rozrzedza konsystencję lakieru. Po jego zastosowaniu możesz mieć jednak problemy z aplikacją kosmetyku, tym bardziej, jeśli wlejesz go zbyt dużo. Ponadto – zmywacz niszczy płytkę paznokcia. 

Stary lakier do paznokci, który już przestał ci się podobać, możesz odświeżyć także kolorystycznie, mieszając go z innym, na przykład jaśniejszym kolorem. Wyjdzie zupełnie nowy, ciekawy i niepowtarzalny odcień.

Macie inne pomysły, co zrobić ze starym lakierem?