AkcesoriaModaMODOWA SELEKCJA czyli najlepsze marki z całego świataTorebkiwpisy na blogu

Rzeczy, które zawdzięczamy Coco Chanel

dominika costro chanel 2
Nazywana królową paryskiej mody Coco Chanel doskonale znała potrzeby swoich klientek. Dzięki talentowi oraz konsekwencji stworzyła niepowtarzalny i charakterystyczny styl, który podbił serca kobiet na całym świecie. W tym roku obchodzimy 131 rocznicę urodzin projektantki. Zobaczcie za co jesteśmy wdzięczne Coco Chanel!

                                                                                                                                                Mała czarna
dominika costro chanel 1
Chanel nie wymyśliła wprawdzie niczego nowego, jednak spopularyzowała i unowocześniła model sukienki La Garconne, który w roku 1922 wprowadził do swojej oferty dom mody Patou. Dzienna wersja małej czarnej projektu Chanel była dopasowaną sukienką wykonaną z krepdeszynu, miała długie, wąskie rękawy i małe wycięcie przy szyi. Dzięki nieskomplikowanemu krojowi mogła być z powodzeniem powielana, była stosunkowo tania i dostępna dla wielu kobiet. W wersji wieczorowej czarna sukienka miała większy dekolt, pozbawiona była rękawów, a jej dół był bardziej zwiewny dzięki plisowaniu oraz zastosowaniu szerokich falban.Dziś mała czarna to baza, która znajduje się w szafie chyba każdej z nas. Dzięki swojej uniwersalności pasuje na każdą okazję i niemal każdą sylwetkę. Obecnie każda marka ma w swojej kolekcji choć jedną prostą, czarną sukienkę.
dominika costro chanel dominika costro chanel mała czarna 

Torebka jest jedną z najsłynniejszych torebek świata.  Co wyróżnia kultową chanelkę? Ręcznie zszywane pikowania, pasek przepleciony łańcuszkiem, zainspirowany wojskową torebką oraz logo – skrzyżowane litery CC. Projektantka wymyśliła zasuwaną kieszonkę wewnątrz torebki, element, bez którego trudno dziś wyobrazić sobie jakikolwiek model torby. Obecnie torebki wykonywane są z różnych materiałów (tweed, satyna, dżins, a nawet rafia) i w bardzo wielu kolorach. Model Chanel  inspiruje do dziś, a w wielu kolekcjach popularnych marek bez trudu odnaleźć można modele, które czerpią elementy z popularnego fason