Urodawłosywpisy na blogu

Porowatość włosów

 

Termin zupełnie abstrakcyjny dla kogoś kto nie czyta w internecie o pielęgnacji włosów. Dla mnie też był nowością, ale cześć z Was wysyła do mnie maile i to od Was się dowiedziałam, że jedne oleje mogą pielęgnować moje włosy, a inne je wysuszać, bo po prostu są źle dobrane. Dzięki za info! Przeczytałam na ten temat dużo i udało mi się w skrócie (jeśli potrzebujecie więcej informacji spokojnie znajdziecie je w google, ja tu tylko sygnalizuję, że coś takiego jest) ustalić, że:

  • wyróżniamy niską, średnią i wysoką porowatość włosów – niską najczęściej mają te najzdrowsze, a wysoką te zniszczone
  • olej musimy dobrać do włosów biorąc pod uwagę ich porowatość, innych powinny używać dziewczyny z wysoką, a innych z niską

dominika costro futro ochnik2

Sądzę, że olejek arganowy to najlepszy przyjaciel zadbanych, błyszczących włosów. Marokańskie kobiety wcierają go w całe pasma jak odżywkę i na własne oczy przekonałam się, że efekt bije na głowę wszystkie specjalistyczne kosmetyki z salonów fryzjerskich. Aplikowany na końcówki zapobiega rozdwajaniu, zaś wmasowywany w skórę głowy poprawia żywotność i stan włosów.

olej rganowy blog dominika costro

 

Jeśli Twoje włosy maja wysoka porowatość, czyli są zniszczone , a na dodatek farbowane idealnie sprawdzi się WHITE ICE. Odżywka ta, specjalnie przeznaczona do włosów farbowanych i po zabiegach chemicznych. Pomaga zmniejszyć blaknięcie kolorów, Włosy odzyskują zdrowy wygląd, nadaje większy połysk i gładkość.

 

odżywka do włosów dominika costro blog