wpisy na blogu

Pierwsze urodziny. Organizacja i dekoracja.

Pierwsze urodziny naszych dzieci to wyjątkowy dzień dla rodziców. To dzień, który kompletnie zmienił nasze życie i wywrócił je do góry nogami. Każdy rodzic chce, żeby ten dzień był wyjątkowy i mimo, że nasze dwunastomiesięczne pociechy nic nie będą z tego dnia pamiętały, pozostaną zdjęcia i łezka w oku rodziców.

O organizacji urodzin zaczęłam myśleć 3 miesiące wcześniej. To ważne, jeżeli chcesz wykonać samodzielnie dekorację i masz wymarzone miejsce gdzie chcesz zrobić imprezę. Warto też dużo wcześniej pomyśleć o cukierni, która wykona tort, bo może się on okazać kompletną klapą.

Tematem przewodnim pierwszych urodzin moich dzieci była zima, ponieważ to grudzień i aura za oknem nie przekonywała mnie do różowo-landrynkowych tematów, ten wydawał się najlepszy.

Aby wykonać dekorację zamówiłam papier, bibułę, tiul , pistolet do kleju na gorąco, taśmy dwustronne w PaperConcept

Mają tam wszytko co papiernicze w setkach kolorów i w dobrych cenach, więc polecam ten sklep. Na jedną rozetkę , w zależności od wielkości jaką chcecie otrzymać, potrzeba 3 kartki A4. Ja wybierałam te grubsze. Mają swoje wady i zalety, ponieważ ciężko je się składa i klei. Taśma dwustronna często nie dawała rady, ale klej na gorąco był idealny. Zaletą ich jest to, że nie prześwitują. Mogłam je nakleić na oknie czy brzydkiej ścianie i wszytko idealnie zostało zakryte. Nie uzyskałabym takiego wyciemnienia przy cienkich kartkach. Kolejnym plusem jest to, że dekoracja pozostała nienaruszona i posłuży mi na kolejne lata. Jak wykonać rozety papierowe dowiecie się na You Tube i moim profilu na instagramie insta.m.a.m.a . 

Aby wykonać ściankę z rozet o wymairach 2m x 3 m musicie wykonać około 60 rozet. Zamiast papieru możecie też wykorzystać bibułę, ale nie tą zwykłą, marszczoną, którą kupuje się do przedszkola dla dzieci, tylko Krypinę włoską.

Jest grubsza i sztywniejsza. Balony i balonowe napisy możecie kupić wszędzie. Ja zamawiałam na allegro, łącznie z talerzykami, kubeczkami i sztućcami. Niestety nie znalazłam tego wszystkiego w kolorze białym lub niebieskim, ewentualnie srebrnym w jednym sklepie, więc musiałam trochę poszukać. Na stołach pojawiły się wygodne papierowe obrusy i biało- błękitne świece w kształcie kuli. Między nimi rozłożyłam srebrne girlandy perłowe. Tworzyło to cudowny klimat.

Jak zrobić girlandę balonową też znajdziecie na you tube. Jest to bardzo proste, ale wymaga czasu. Niestety nie możecie jej zrobić wcześniej niż 12 h przed imprezą, dlatego że z części balonów może zejść powietrze. Fajnym pomysłem jest też przeplecenie miedzy balonami ledowych lampek. Najlepiej takich na baterię, nie trzeba się wtedy martwić o dostęp do prądu.

Jak zrobić girlandę balonową też znajdziecie na you tube. Jest to bardzo proste, ale wymaga czasu. Niestety nie możecie jej zrobić wcześniej niż 12 h przed imprezą, dlatego że z części balonów może zejść powietrze. Fajnym pomysłem jest też przeplecenie miedzy balonami ledowych lampek. Najlepiej takich na baterię, nie trzeba się wtedy martwić o dostęp do prądu.

Po drugiej stronie ścianki urodzinowej była dekoracja w klimacie Bożonarodzeniowym. Zachęcam Was do takich pomysłów, bo zamawiając fotografa macie dwie pieczenie na jednym ogniu :). My otrzymaliśmy reportaż z urodzin oraz pamiątkową, bożonarodzeniową sesję zdjęciową za jednym zamachem i w tej samej cenie. Aby wykonać taka dekorację wykorzystałam kanapę, na którą zarzuciłam zimowy koc, kilka świątecznych poduszek, pluszowych reniferów i świece.

Oprócz słodkości od Tortowej Awangardy, były też ciepłe dania obiadowe. Na 20 osób tylko kilkoro były to dzieci, więc warto zadbać o jedzonko. Nasza impreza odbywała się w środku tygodnia. Nie chciałam przekładać urodzin na weekend czy inny dzień. Miał być to 12 grudnia i żaden inny. Frekwencja gości wynosiła 100% i nie wyobrażałam sobie, by nie zapewnić im ciepłego posiłku. Większość przyjeżdżała prosto z pracy. Możecie też ugotować coś sami i wynająć bemary, w których jedzenie pozostanie ciepłe przez wiele godzin. To koszt maksymalnie 40 zł za dobę.

Tort zamawialiśmy w niezastąpionej Tortowej Awangardzie

Sukienka Laurki to LittleVintage

Stylizacja Janka to Reserved

Moja sukienka Missguided

Koszula Taty Prada

Reportaż Studio Słońhttps://studioslon.pl/pl/