wpisy na blogu

Markowe Torby. Jak odróżnić oryginał od podróbki?

 

 

 

 

 

chanel blog dominikacostro

 

 

Podróbki to rzeczy pochodzące z nielegalnego obrotu handlowego, mające na celu bardzo realnie odpowiadać oryginałom. Tylko wybrani – projektanci mody, potrafią odróżnić podróbki od oryginałów. Skąd się wzięły podróbki, jak je odróżnić  i czy warto je nosić ? Zapraszam do lektury.

 

 

Czy potraficie odróżnić, która z powyższych torebek jest oryginałem ?

A może wszystkie ?

Odpowiedź na to pytanie jest trudne.  Jak jednak nie paść łowem handlarzy podróbkami, drogich, wręcz luksusowych produktów ? Można dowiedzieć się odpowiadając sobie na podstawowe pytania :

DSC00049

1. CENA – wyznacznik numer jeden. Cena powinna być bowiem głównym czynnikiem i dać nam do myślenia. Jeśli jest dużo niższa, powinna u nas zapalić się czerwona lampka, że coś jest nie tak. Chyba nie chcesz, by po zastosowaniu ulubionego kosmetyku nagle na twojej twarzy pojawiły się niepokojące wypryski lub jakieś uczulenie? Tak samo w przypadku drogiej torebki, jeśli cena jest dużo niższa, powinno dać nam to do myślenia. Drogie, luksusowe torebki zazwyczaj NIGDY nie są przeceniane i nie sprzedawane w internetowych sklepach, lecz w butikach u projektanta.

2. MIEJSCE ZAKUPU – tak jak , już wspomniałam wyżej, warto wiedzieć, gdzie można kupić oryginał, a gdzie podróbkę. O podróbkę nie jest trudno, możemy niemal wszystkie podróbki drogich produktów kupić na serwisach aukcyjnych typu allegro. Wprawdzie administratorzy takich serwisów mają obowiązek usuwać tego typu aukcje, jednak sprzedaż podróbek rozpowszechniona jest na ogromną skalę.  Jeśli mamy zamiar wydać większą sumę na luksusowy produkt, wydajmy te pieniądze rozsądnie w butiku danego projektanta. Serwisom aukcyjnym mówimy w tym przypadku : NIE !

3. JAK ODRÓŻNIĆ PODRÓBKI OD ORYGINAŁÓW?

JEDNA Z TOREBEK JEST PODRÓBKĄ ZA 800 ZŁ. DRUGA TO ORYGINAŁ ZA 8000 ZŁ.

Trzymając oryginał w ręku na pierwszy rzut oka rzuciły mi się przeszycia. W tej oryginalnej są one pojedyncze, a obok widać tłoczenie. Różni się kolor suwaka oraz w podróbce jest grubsza nić 🙂

DSC00192

DSC00183

DSC00182

DSC00180

 44262382234426238223_4

                                                                                                                                                           

NIEBIESKA CELINE JEST ORYGINAŁEM 🙂

Niektóre projekty galanteryjne bardzo trudno odróżnić od tych podrobionych, dlatego też, musimy mieć podstawową wiedzę jak to zrobić. Na początku sprawdzamy metki, logo, wzór, fason i kolor torebki z tą oryginalną, którą znajdziemy na stronie producenta. Jeśli oryginał różni się od tej, którą nabyliśmy chociażby samym kolorem, to wiemy już, że mamy torebkę podrobioną.

DSC00027

Cały proces nie jest trudny, wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy na pewno nosić podróbki ?

Czy warto nosić, coś, co zostało skradzione projektantowi ?

Pamiątkowe zdjęcie z Turcji - wg mnie jednej ze stolic podróbek :)
Pamiątkowe zdjęcie z Turcji – wg mnie jednej ze stolic podróbek 🙂