InspiracjeModaSTYL GWIAZDStylizacjeTrendy sezonuwpisy na blogu

Jesienne płaszcze

Cześć! Na początek ciekawostka 🙂

Czy wiecie, że brytyjczycy są mistrzami w stylowej walce z kapryśną pogodą. Nie bez powodu wymyślili klasyczny trencz i wprowadzili na wybiegi wełniane płaszcze, które z sezonu na sezon stają się coraz modniejsze.

 

Do łask wracają płaszcze w stylu militarnym, jak te na wybiegu u Isabel Marant i Salvatore Ferragamo. Charakterystyczny ciemnozielony kolor, duże guziki, imitacje pagonów wojskowych oraz męski krój to wbrew pozorom intrygująca i kobieca propozycja zarówno na dzień, jak i na wieczór.

 

blog modowy dominika costro jesienne płaszcze1

Pudełkowe płaszcze (Minimum, Smash), tak modne w ostatnich sezonach, wyglądają dobrze na osobach smukłych i wysokich. Klasyczne jedno- lub dwurzędowe płaszcze z paskiem podkreślającym talię (Ted Baker, Vila) sprawdzą się na każdym typie sylwetki. Te krótsze – do połowy uda, świetnie wyglądają w połączeniu z botkami, zarówno do spodni, jak i spódnic. Te dłuższe wymagają towarzystwa wysokich obcasów – pomogą wydłużyć nogi i wykreślić nowe proporcje. 

 

blog modowy dominika costro jesienne płaszcze

 

 

 

 

blog modowy dominika costro jesienne płaszcze2

 

blog modowy dominika costro jesienne płaszcze3

 

blog modowy dominika costro jesienne płaszcze4

 

blog modowy dominika costro jesienne płaszcze5

 

blog modowy dominika costro jesienne płaszcze6

A JAKA POLSKA GWIAZDA NAJLEPIEJ NOSI PŁASZCZE?

Zdecydowanie, jedna z lepiej ubranych kobiet w Polsce. Jaki jest jej przepis na stylistyczny majsersztyk…? Nadzwyczaj prosty- umiar i jakość. Czysta, monochromatyczna paleta, proste fasony, wysokie obcasy. Bez sztampy, zadęcia, falbanek i kwiatków. Wybitne dodatki stosowane z niezbędnym umiarem i przemyślane fasony. Poza tym, dopracowany makijaż i dobrze ostrzyżone włosy. Inspiracja idealna.

Katarzyna Sokołowska
Katarzyna Sokołowska

 

Katarzyna Sokołowska
Katarzyna Sokołowska