ButyInspiracjeModa

Jak zrobić brokatowe buty?

Prawie takie jak z wybiegu Miu Miu.

Brokatowe buty od Miu Miu były z pewnością jednym z najgorętszych dodatków kilku minionych sezonów. Nic więc dziwnego, że wzorowane na nich modele pojawiły się także w kolekcjach popularnych sieciówek takich jak Zara czy Topshop.
Jeśli dotychczas uważałyście jednak, że zakup tak ekstrawaganckiego obuwia to wyrzucanie pieniędzy w błoto, z moja pomocą, dacie się w końcu namówić na małe szaleństwo. Ja spróbowałam i efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania! 4524304ccca91ed7acbbb4cc0b9ed09e

Krok pierwszy: Zaczynasz z nudną parą starych butów, które potrzebują trochę odnowy. Nie ważne czy są z obcasem, czy bez. Krok drugi: Pokryj buty białym klejem.

Krok trzeci: Pokryj butki wybranym brokatem – lub mieszanką kilku kolorów.

zrob-to-sama-02
Krok czwarty: Powtarzaj kroki 2 i 3, aż buty będą dokładnie pokryte. Pozostaw każdą warstwę do całkowitego wyschnięcia w między warstwami. Krok piaty: Niech ostatnia warstwa wyschnie naprawdę dobrze. (Najlepiej pozostaw je do wyschnięcia na noc) Brokat pokryj warstwą poliuretanu i pozostaw do wysuszenia na 3-4 godziny. Uszczelni to brokat i dzięki temu nie będzie się sypał. TADAA!

zrob-to-sama-04