ButyModaUrodawpisy na blogu

JAK WYTRWAĆ W SZPILKACH W SYLWESTRA?

Nie da się ukryć, że w sylwestra pragniemy wyglądać jak księżniczki. To właśnie dlatego tak często sięgamy po wysokie obcasy. Jednak nawet dla kobiety, która na co dzień chodzi w szpilkach, całonocna zabawa może być nie lada wyzwaniem.

sukienka, lalous, carsona, różowe szpilki, korale, malinowa sukienka na wigilię, blog modowy (3)

sukienka, lalous, carsona, różowe szpilki, korale, malinowa sukienka na wigilię, blog modowy (10)
Szpilki Carsona


Przede wszystkim należy rozpocząć od odpowiedniego wybrania butów. Nie mogą być one ani za małe, ani za duże. Tutaj kompletnie nie sprawdza się zasada „zawsze lepiej więcej”, ponieważ wtedy noga będzie się zsuwała do przodu, but będzie nam spadał, a poza tym ocierał.

Warto też wcześniej „rozchodzić” buty, w których planujemy bawić się przez całą noc. Szpilki często są kupowane na konkretną okazję i właśnie wtedy zakładamy je po raz pierwszy… i może się pojawić przykra niespodzianka. Lepiej wcześniej je założyć na nogi, pochodzić i zobaczyć czy nas nie uwierają, czy nie spadają i czy obcas jest stabilny.

Dzień przed sylwestrem warto zrobić stopom domowe spa. Weźcie relaksującą kąpiel, zróbcie peeling, a potem posmarujcie je nawilżającym kremem masując. Warto też skupić się na ćwiczeniach stóp. Dzień wcześniej chodźcie boso albo w obuwiu na płaskiej podeszwie, róbcie stopami okrążenia, stawajcie na palcach itp.

Chodzenie w szpilkach obciąża nie tylko stopy, ale też łydki, dlatego warto je również wymasować i poleżeć z uniesionymi nogami.

 

2165279-buty-na-obcasie-szpilki-643-482

brokatowe-szpilki-ze-szpicem- blog-dominika-costro

czerwone-szpilki-779018

dominika costro blog modowy brokatowe szpilki

szpilki-platformy-red-38-40

Na nic jednak nasze przygotowania, jeżeli przede wszystkim nie będziemy ładnie się prezentowały wszpilkach. Tak, samo ich założenie nie gwarantuje smukłej sylwetki, jędrnej pupy i kształtnego biustu. Najpierw musimy się nauczyć w nich chodzić.

Jak sobie radzicie z bolącymi stopami?