dłonie i paznokcieUroda

DOMOWY MANICURE HYBRYDOWY!

CND Shellac cake pop innooka

Manicure hybrydowy to jeden z nowszych trendów w stylizacji paznokci. Na czym polega i czy warto go wykonywać?
Każdej z nas zdarzyło się chodzić z odpryskanym lakierem… A to ze względu na nietrwałość lakieru, a to brak czasu na wizytę u manikiurzystki, czy chociażby brak czasu na „manicure domowy”.
Zwykłe lakiery odpryskują po kilku dniach (a nawet godzinach!), a kiedy są trwałe, to z codziennymi obowiązkami często niestety nie mają szans. A przecież każda z nas wie, że zadbane dłonie i piękne paznokcie to wizytówka kobiety.Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy nakładany jest cienką warstwą jak lakier. Następnie utwardzany jest w świetle UV. Lakier lśni bardziej w porównaniu do zwykłego manicure. Co najważniejsze, manicure hybrydowy utrzymuje się zwykle przez 2-3 tygodnie (nawet przy wykonywaniu codziennych prac domowych).

Czy warto robić manicure hybrydowy?„W moim przypadku trzyma się rewelacyjnie. Dwa tygodnie bez żadnej skazy Przy tym kolor lakieru jest wciąż intensywny, wygląda świeżo, nie matowieje. Luksusem jest też to, że nie tracę czasu na jego wyschnięcie” – chwali sobie forumowiczka malgosia30_pl. Z kolei messalina2.dwa nie jest zwolenniczką manicure hybrydowego, ponieważ twierdzi, że niszczy on paznokcie i skórę dłoni. Kasiulinda zdradza jednak, że jeśli paznokcie są rozdwojone, krucze lub bardzo cienkie, lakier ten nie będzie tak trwały jak w przypadku zdrowej płytki. Dlatego należy pamiętać, że jeśli nasza płytka nie jest w najlepszej formie, wtedy manicure hybrydowy nie jest najlepszą metodą stylizacji paznokci. Najpierw musimy zadbać o płytkę paznokcia (odpowiednia dieta, odżywki etc.). Zupełnie jak w przypadku cery makijaż nie zakryje jej niedoskonałości, tak w przypadku paznokci manicure hybrydowy nie utrzyma się na kruchych paznokciach. Trwałość zależy oczywiście od umiętnej stylizacji, ale również od stanu płytki – podsumowuje kasiulinda. Forumowiczka gw994 zdradza, że za pierwszym razem manicure hybrydowy miała robiony w salonie, ale nie do końca była zadowolona. Z kolei teraz wykonała ten manicure sama i jest naprawdę bardzo zadowolona.

ab03f6400cf032ebdaef791d7550bc52

Ja też wykonałam manicure sama 🙂 Zobaczcie !

Palce wymoczyłam w ciepłej wodzie z odrobinką mydła i przeszłam do przygotowania płytki – odsunęłam i usunęłam skórki, nadałam kształt i odtłuściłam Cleanerem.

DSC_5269

Następnie pokryłam paznokcie jedną, cienką warstwą Base Coat’u, czyli naszej bazy. Istotne jest to, żeby lakiery hybrydowe nakładać możliwie jak najcieńszą warstwą oraz żeby zawijać nakładany lakier na szczyt płytki (czyli tą graniczną część, którą się drapiemy:) – to sprawia, że hybryda trzyma się dłużej i nie odpryskuje. Dodatkowo uważajcie, żeby nie nakładać hybrydy zbyt blisko skórek. Paznokcie utwardziłam w lampie UV – każda warstwa miała swoje 3 minutki:)

Kolejny krok to pokrycie paznokci pierwszą warstwą (cienką!) kolorowego lakieru – ja użyłam delikatny róż, czyli Romantique. I do lampy!
Czynność powtarzamy dwa-trzy razy.
Oto efekt końcowy!

7fd5ef660028d44851920a9f